Klub Sportowy Urząd Miejski w Krynkach - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Seniorzy

SEZON 2017/2018!

RUNDA JESIENNA

A KLASA GR. III

KOLEJKA VI

01.10.2017r. godz. 14.00

/boisko w Krynkach/

KS UM KRYNKI

                                                            

VS

POGRANICZE KUŹNICA

ZAPRASZAMY NA STADION!

______________________

Kolejka VI A Klasa Gr. III

01.10.2017r. /niedziela/

KS Sokoły - Sudovia Szudziałowo g. 13.00

KS UM Krynki - Pogranicze Kuźnica g.14.00

Gryf Gródek - Iskra Wyszki g. 15.00

Znicz Suraż - Supraślanka Supraśl g. 16.00

Zegar

Tabela ligowa

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 222, wczoraj: 289
ogółem: 1 706 232

statystyki szczegółowe

Historia

   Tradycje sportowe mieszkańców Krynek sięgają lat 1945r. Młodzież w charakterystycznym dla swego wieku i temperamentu sposób, żywiołowo uprawiała wszelkie formy sportu i zabaw sportowych. Zimą dużą popularnością cieszyły się narty, łyżwy i sanki. Na górach „Kozich” przy ul. Pohulanka i „Szubienicy” przy ul. Grodzieńskiej stale można było spotkać i widywać narciarzy zjazdowych gdzie prowadzone było współzawodnictwo. Kto z najwyższego szczytu gór zjedzie bez upadku. Chętnie uprawiała sport również młodzież w Szkole Podstawowej gdzie najbardziej popularnym sportem była piłka siatkowa i biegi różnego rodzaju.

 

    Zorganizowane formy współzawodnictwa sportowego wystąpiły na początku lat 1950-tych. Z okazji 1-go Maja i innych uroczystości organizowane były biegi przełajowe na trasach parku dworskiego „D-Virionów” oraz na trasach położonych blisko szkoły lasku „ganackiego”. Organizowane również były rozgrywki o mistrzostwo gminy w szachach, warcabach i tenisie stołowym.

 

        Najbardziej jednak lubianym przez mieszkańców Krynek sportem była piłka nożna i siatkowa. W czerwcu 1955r. po raz pierwszy drużyna Ludowego Klubu Sportowego w Krynkach została zgłoszona do rozgrywek o mistrzostwo Białostockiego Związku Piłki Nożnej Klasy B. Pierwszy mecz rozegrano w miesiącu sierpniu na prowizorycznie urządzonym boisku na łąkach przy ul. Okopy. Szatnię stanowiła stodoła Pana Jurylika, łazienkę – przepływająca niedaleko rzeczułka Krynka. Pomimo spartańskich warunków z łezką w oku wspomina się tych wspaniałych piłkarzy LZS Krynki, którzy z werwą i wielkim zaangażowaniem stwarzali piękne widowiska sportowe na zielonej murawie. Do nich należeli m.in.: Kirejczuk Borys – bramkarz, bracia Arkadiusz i Fabian Ciruk, Leonard i Witold Rudnik, Zenon Szynkiewicz, Napoleon Jurczenia, Witold Siemieniako, Jerzy Pożarski, Czesław Hajdukiewicz, Eugeniusz Wasilewski i Franciszek Zuwalski.

 

        Choć piłkarze ze zmiennym szczęściem grali najczęściej w B i A Klasie to jednak stale mieli wiernych sympatyków. W latach 70-tych pojawiła się nowa grupa uzdolnionej młodzieży, która zasiliła drużynę piłkarską LZS Krynki.

 

 Drużyna Ludowego Zespołu Sportowego Krynkach – rok 1970:

 
 

    Stoją od lewej: Czarniecki Stanisław, Jurczenia Bogdan, Nalewajko Włodzimierz, Kozłowski Jerzy, Tomulewicz Mikołaj, Fidziukiewicz Leszek, Tomulewicz Włodzimierz – kapitan drużyny oraz Bach Lucjan.

    Klęczą od prawej: Marcińczyk Jan, Czarniecki Romuald, Wróblewski Mirosław – bramkarz, Rogalski Franciszek – wojskowy, Picewicz Grzegorz, Wróblewski Jerzy.

          Wreszcie po wielu latach zabiegów w 1994r. na błoniach blisko rzeczułki Krynki wybudowano boisko sportowe przy ul. Kościelnej, co stworzyło lepsze warunki do uprawiania sportu piłki nożnej i siatkowej.

          Od 1993r. coraz lepiej w rozgrywkach Klasy A piłki nożnej spisywała się drużyna LZS Krynki. Wreszcie w 1995r. piłkarze wywalczyli największy dotychczasowy sukces, a mianowicie awans do Klasy Okręgowej Łomżyńsko-Białostockiej w barażach wygrywając z drużyną Orlęta Czyżew 1:0.

 Drużyna piłki nożnej Ludowego Zespołu Sportowego „Czyścioch” Krynki, która to w 1995r. wywalczyła awans do Klasy Okręgowej a zdjęcie poniżej to rok 2003 i mecz z Juchnowcem:


Stoją od lewej: Sałkiewicz Jerzy, Kiemiesz Kazimierz, Gorbacewicz Cezary, Palacz Adam, Stankiewicz Ireneusz, Palacz Dariusz, Kraszyński Krzysztof, Szczęsnowicz Radosław.

Siedzą od prawej: Jurczenia Piotr, Wołyniec Mariusz, Bułatewicz Grzegorz, Zalecki Piotr, Stefanowicz Mariusz, Palacz Robert oraz kierownik zespołu – Tomulewicz Włodzimierz.

           W dniu 12 sierpnia 1995r. Drużyna LZS Krynki rozegrała swój pierwszy mecz w lidze okręgowej z drużyną Ruch Wysokie Mazowieckie po dobrym spotkaniu uległa jednak gościom 0:2.

          W lidze okręgowej piłkarze grali do 2005r. rozgrywając niejednokrotnie piękne mecze. Do najbardziej ciekawych spotkań dochodziło w pojedynkach derbowych o prymat w powiecie sokólskim z drużyną „Sokół” Sokółka, z którym to zespołem niejednokrotnie wygrywali. Jak to często w sporcie bywa przyszedł kryzys w kryńskim zespole w roku 2005 i drużyna spadła do Klasy A. W tej klasie rozgrywek również nie najlepiej się spisywała i w 2006r. drużyna seniorów została wycofana z rozgrywek z powodu trudności kadrowych i finansowych. Na placu boju pozostała jednak drużyna juniorów, która mimo piętrzących się trudności finansowych, dzięki dużemu wysiłkowi opiekuna drużyny Stanisława Tumiela starała się podtrzymać piękne tradycje piłkarskie Krynek.

 

Artykuł opracowany przez Jana Bach.

 

Oraz chciałbym podziękować wszystkim,

którzy mi pomogli w zbieraniu materiałów.

 

     

Kalendarium

23

01-2019

środa

24

01-2019

czwartek

25

01-2019

piątek

26

01-2019

sobota

27

01-2019

niedziela

28

01-2019

pon.

29

01-2019

wtorek

Reklama

Juniorzy Młodsi

SEZON 2017/2018!

JUNIORZY MŁODSI

II LIGA GRUPA I KOL II

09.09.2017r. /sobota/ godz. 10.00

/boisko w Sokółce/

FALCON SOKÓŁKA

vs

KS UM KRYNKI

Wyjazd z Krynek 8.45!

WYNIKI:

Kolejka I 03.09.2017r.

KS UM KRYNKI - GKS STAWISKI 0:2

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 6
Gryf Gródek - Iskra Wyszki
Znicz Suraż - Supraślanka Supraśl
KS UM Krynki - Pogranicze Kuźnica
KS Sokoły - Sudovia Szudziałowo

Ostatnie spotkanie

Sudovia SzudziałowoKS UM Krynki
Sudovia Szudziałowo 1:3 KS UM Krynki
2017-09-24, 17:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 5
KS Sokoły 0:2 Gryf Gródek
Sudovia Szudziałowo 1:3 KS UM Krynki
Pogranicze Kuźnica Znicz Suraż
Supraślanka Supraśl 5:0 Iskra Wyszki

Statystyki drużyny

Losowa galeria

KS UM Krynki - Skra Wizna 2:0 (1:0)
Ładowanie...

Logowanie