Aktualności

Pretendenci do mistrzostwa w gazie, czołówka ligi...

• autor: arnoldo84, 2012-02-04 14:58
Pretendenci do mistrzostwa w gazie, czołówka ligi wyklarowana...

Za nami już 9 kolejka Kryńskiej Ligi Halowej i to właśnie teraz można powiedzieć, że czołowej czwórce już nikt nie zagrozi. Mimo siarczystych mrozów i ogólnie panującej niesprzyjającej do gry w piłkę pogodzie liga halowa w Naszym mieście ma się dobrze i emocje są z kolejki na kolejkę co raz większe, a zawodnicy swoją coraz lepszą grą sprawiają, że zapominamy o czynnikach, które widzimy za oknem.
    Piątek 3 lutego spowodował kolejny przewrót w tabeli, ale nadal nie wyjaśnił kwestii mistrzostwa...

BuhaJe z Bema oraz Twórcy Blasku to dwie pierwsze drużyny krzyżujące miecze tego dnia. Każdy doskonale wiedział kto jest faworytem i w zasadzie rywale z czołówki nie mieli co się łudzić, że będzie inaczej niż wysoka wygrana piłkarzy z Osiedla. Początek meczu to jeszcze udana gra w obronie Ultrasów jednak tylko do 7 minuty gdy wynik otworzył Kożuchowski wszystkie plany Twórców Blasku o korzystnym rezultacie legły w gruzach. Nie minęły 2 minuty, a Kożuchowski po raz 2 pokonał Bietkała. 3 trafienie również wpadło dziełem Kożuchowskiego tym razem jednak on wcielił się w rolę asystenta obsługując Szymanowicza, który zdobył już 19 bramkę sezonu. Jak na lidera klasyfikacji strzelców przystało na tym trafieniu meczu, a nawet 1 połowy nie zakończył. Ładną podcinką przelobował bramkarza i do przerwy było 4:0
    Warto dodać, że w bramce Buhai zadebiutował Dariusz Oleksza i to drużyna Bema jest liderem pod względem testowanych bramkarzy gdyż to 3 kandydat do tej pozycji w tym roku.
    Druga połowa to już całkowita detronizacja rywala i dokładanie cegiełki do mistrzostwa, gdyż na koniec sezonu przy ewentualnej równej liczbie punktów decydować będzie stosunek bramek.
    Swoje przysłowiowe „3 grosze” w tej połowie dorzucili 3x Szymanowicz, 2x Karpuk, Kożuchowski , Kirejczyk i Porzeziński i w ostatecznym rozrachunku przy bramce na otarcie łez pod koniec meczu zdobytej przez Kasackiego mecz zakończył się wynikiem 12:1 co niespodzianką nie było.

Osiedlowe BuhaJe 12:1 Twórcy Blasku
(4:0)
Bramki:
Osiedlowe BuhaJe: Szymanowicz Ł, x5, Kożuchowski x3, Karpuk P. x2, Porzeziński , Kirejczyk
Twórcy Blasku: Kasacki K.

Więcej emocji mogli kibice się spodziewać po spotkaniu Kryńskiej Jagiellonii z Drin Teamem. Na to spotkanie w 5 osobowym składzie zjawili się Imprezowicze, którzy osłabieni brakiem dobrze dysponowanego Piotrka Zaleckiego musieli sobie radzić z goniącymi pozycję lidera Kibicami.
    Początek meczu dość wyrównany i w akcji w zasadzie z niczego bramkę zdobył Przemek Szymanowicz wyprowadzając drużynę FC na prowadzenie. Wtedy do ataku ruszyli gracze Drin Team . Ustawili się bardzo wysoko w obronie i długimi zagraniami z własnego pola do ataku próbowali zdobyć bramkę lecz albo trafiali w bramkarza, albo w ściany, często też ich akcje kończyły się na ostatnim obrońcy Kibiców. Taki stan rzeczy nie mógł trwać wiecznie i obudzili się wreszcie gracze Kryńskiej Jagiellonii. Po jednym z ataków Zuwalskiego faulował wejściem wślizgiem poza polem karnym Gonczaruk i gdy wszyscy byli przekonani, że dostanie on czerwoną kartkę tak jak to było w innych meczach w analogicznych sytuacjach to sędzia wyjął jedynie żółty kartonik. Po kolejnej analogicznej akcji tym razem Palacz odbił się od interweniującego Gonczaruka i wpadł w drabinki co do przyjemnych nie należało. Po tym zdarzeniu opuścił boisko z grymasem na twarzy. Druga bramka dla Kryńskiej Jagiellonii to tak zwane stadiony świata. Jackiewicz z bramki nogą podał do będącego w polu karnym rywala Zuwalskiego, a ten z powietrza z pierwszej piłki zawinął na długi róg i piłka zatrzepotała w okienku bramki Gonczaruka. Chwilę przed końcem 1 połowy bramkę po rożnym zdobył Palecki i było 2:1, a sędzia zakończył 1 część meczu. Druga połowa to dwa szybkie ciosy na początku Palacz sam od własnej obrony przeszedł cały zespół rywali minął bramkarza i strzelił na 3:1, a od razu po tym Po dwójkowej akcji Zuwalski Szymanowicz bramkę zdobył ten pierwszy. Sytuację na 4:2 mieli Imprezowicze jednak w sytuacji sam na sam z Jackiewiczem Hajdukiewicz okazał się gorszy i zamiast 4:2 po chwili zrobiło się 5:1 bo po podaniu Jackiewicza do Zuwalskiego ten podał do Kosteckiego ,a ten miał przed sobą pustą bramkę i nie mógł nie trafić. Oba zespoły marnowały sytuacje raz za razem strzelając to w bramkarza jak Hajdukiewicz czy Tomulewicz, to w słupki czy poprzeczki jak Szymanowicz lub Zuwalski, ale wszystkim na koniec pokazał jak się strzela Krzysztof Zalecki. Zachował się jak lisek chytrusek został pod polem karnym rywala dostał piłkę, silnie uderzył po długim rogu nie dając szans bramkarzowi. Mecz zakończył się wynikiem 5:2. Drużyna Kibiców musi popracować nad koncentracją w ostatnich sekundach meczu gdyż już nie pierwszy raz traci bramkę do szatni. W tym meczu na koniec pierwszej jak i drugiej połowy zabrakło determinacji i skupienia, które w kluczowych meczach mogą być niezbędne.

Kryńska Jagiellonia 5:2 Drin Team
(2:1)
Bramki:
Kryńska Jagiellonia: Zuwalski x2, Szymanowicz P. , Palacz , Kostecki
Drin Team: Palecki M. , Zalecki K.

Prawdziwym hitem kolejki był mecz All Star’s z Galacticos. Gdyby nie jeden mały szczegół mógłby zostać jak dotąd meczem kolejki.
    Początek spotkania to rozgrywanie piłki od tyłu do napastników. Mozolne konstruowanie akcji, które dość często kończyło się na ostatnim obrońcy bądź bramkarzu. Napastnicy w tym dniu ewidentnie zapomnieli jak się powinno wykańczać akcje, a bramkarze mieli okazję do wykazania się i nabicia punktów w klasyfikacji kto więcej razy obronił.
    Swoje sytuacje mieli zarówno Seniorzy jak i Juniorzy, ale żadna z drużyn nie potrafiła ich wykorzystać . Mecz był prowadzony w szybkim tempie, a zawodnicy powoli zaczęli odczuwać trudy spotkania. Jednak z odsieczą przyszedł im gwizdek oznaczający, że upłynęła 12 minuta i mogą zejść na przerwę. Z takiego obrotu sprawy zadowoleni byli zawodnicy Kryńskiej Jagiellonii i Osiedlowych Buhai gdyż rywale do mistrzostwa między sobą tracą punkty.
    To co się działo w drugiej połowie to raczej sytuacja niespotykana. Od samego początku obydwie drużyny grały w zasadzie bez obrony otworzyły się jakby czekały kto zada pierwszy cios. Jednak on jak nie przychodził tak i nie przyszedł już do samego końca meczu. Głową w mur bili zarówno jedni jak drudzy doskonale bronili bramkarze, ale i wyśmienicie pudłowali piłkarze drużyn, którzy w sytuacjach sam na sam czy 2 na bramkarza nie trafiali w bramkę lub trafiali, ale w bramkarza czy poprzeczkę jak uczynił to Maciej Jurczenia. Na trybunach słychać było prośby o to by sędzia zakończył ten mecz ze względu na dobry wynik dla innych drużyn. Sytuacji w tym meczu klarownych, 100% z obu stron było tyle, że mecz mógłby się zakończyć spokojnie remisem, ale nie 0:0 tylko 10:10. I dlatego też ze względu na tą nieskuteczność ten mecz meczem sezonu zostać nie może.

Jackiewicz Kamil (Kryńska Jagiellonia) 6 kolejka

W przypadku „odsiedzenia kary” żółte kartki są anulowane i nie uwzględniane w tabeli.

Tabela po 9 kolejkach:

Po dziewiątej kolejce wciąż liga jest wielką niewiadomą i ciężko jest cokolwiek przewidzieć w piłkarzach widać coraz większą powagę i pojęcie kwestii, że jedna wpadka może oznaczać pożegnanie się z mistrzostwem dlatego też walczą do ostatnich sił i nie boją się zaryzykować straty 1 punktu na rzecz trzech otwierając się i grając bez obrony. Co raz więcej będzie bezpośrednich meczy między zespołami i to one zdecydują o końcowej klasyfikacji bo trudno oczekiwać, że ktoś potknie się ze zdecydowanie słabszymi drużynami Twórców Blasku czy The Redd’s. Liczyć jedynie można, że równa ilość punktów na koniec będzie nagrodzona wysiłkiem ze słabszymi i wbitymi im bramkami. Jednak przegrana liga ze względu na stosunek bramek to będzie coś bardziej bolesnego niż porażka jednym punktem.

Pary 10 kolejki, która zostanie rozegrana jutro tj. 5 lutego 2012 o godzinie 13.30

13.30
The Redd’s – Drin Team
Pierwszy mecz między tymi zespołami zakończył się zwycięstwem The Redd’s i są to jak na razie jedyne punkty tej drużyny. Myślę jednak, że Drin Team będzie chciał się zrewanżować i wygra to spotkanie są lepszą w moim mniemaniu drużyną i patrząc na tabelę rozgrywek są faworytem. Mój typ to „2”.

14.00
Galacticos – Twórcy Blasku.
Kolejny mecz, który Twórcy Blasku po meczu będą pewnie woleli zapomnieć. Zajmujący 3 miejsce Galacticos nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów,a Twórcy Blasku to jak na razie chłopiec do bicia i raczej mimo ich ambicji to się tym razem nie zmieni. Mój typ to „1”

14.30
Osiedlowe BuhaJe Bema – All Star’s
Kolejny już szlagier w rundzie rewanżowej i tutaj jednak wielka nie wiadoma. Pierwszy mecz zakończył się po emocjonującym spotkaniu wynikiem 5:5 i teraz może być bardzo podobnie. W tym dniu decydować będą detale takie jak ilość zmienników w poszczególnych drużynach bo na pewno będą to wyczerpujące zawody. Jako, że w pierwszym meczu był remis, a dwie drużyny prezentują w tym momencie podobny poziom to mój typ na ten mecz to „X” , remis w tym meczu byłby nie ukrywam i dla mnie najkorzystniejszym wynikiem.