Ciekawa niedziela, „nowy-stary” lider bez...

• autor: arnoldo84, 2012-02-06 09:20
Ciekawa niedziela, „nowy-stary” lider bez blasku...

Rozgrywki Kryńskiej Ligi Halowej zbliżają się co raz to szybciej do końca. Kolejka która zaplanowana została na niedzielę nie zawiodła i Ci co postanowili przyjść mieli na co popatrzeć.
    Trochę nietypowo bo w południe rozegrana została 10 kolejka ligi halowej. Niektórzy zawodnicy musieli nastawiać budziki w swoich telefonach czy zegarkach bo po sobotnich imprezach musieli dobrze pospać, aby mieć siły rywalizować z przeciwnikami.
    Powoli przed hitem kolejki wszystkich miały rozbudzać dwa mecze go poprzedzające...

Pierwsi sygnał do wstawania dali gracze Drin Teamu wspólnie z The Redd’s. Chociaż Ci drudzy tego dnia robili jedynie za statystów na boisku i można było odnieść wrażenie, że jeszcze spali. Nie mogli się zdecydować kogo postawić na bramce pod nieobecność Karola Nosewicza, który jest kontuzjowany. W ostatecznym rozrachunku postanowili podzielić się tą rolą po kawałku i tak przed meczem na bramce rozgrzewał się Jurewicz. Spotkanie w niej rozpoczął Kozłowski, który po wpuszczeniu 2 goli zrezygnował i oddał rękawice Arkowi Możejko, a ten też za wiele nie bronił bo sprawy w swoje ręce wziął Parfieńczyk jednak i on za wiele nie zwojował. Chłopcy zamiast skupić się na grze myśleli w jakiej kolejności stawać na bramkę i o ile do przerwy dostali tylko 2 bramki, a ich autorami byli Piotrek Zalecki i Tomek Tomulewicz to już w 2 połowie worek się rozwiązał i dostali jeszcze 9 razy prezent w sieci. Sami odpowiedzieli raz po co prawda ładnej akcji klepą, ale po słabiutkim spotkaniu, które mogli przegrać znacznie wyżej ta bramka raczej ich w żaden sposób nie satysfakcjonuje. W pewnym momencie sytuacja wyglądała tak, że Tomulewicz stał pod polem karnym rywala , dostawał piłkę obracał się i strzelał. Ogółem zdobył 5 bramek, ale nie dość, że mógł strzelić więcej to powinien częściej podawać i nad tym musi popracowaćJ
    Wynik 9:1 obrazuje jak wyglądało to spotkanie. Dalszy komentarz jest zbędny, także mój typ z zapowiedzi się sprawdził.

Drin Team 9:1 The Redd’s
(2:0)
Bramki:
Drin Team: Tomulewicz x5, Zalecki P. x2, Palecki, Hajdukiewicz P.
The Redd’s: Kozłowski

Drugi pojedynek tego popołudnia to mecz Galacticos z Twórcami Blasku. Pierwsze sekundy spotkania i już gol Hlebowicza dający prowadzenie faworytom. Po tej bramce wielu myślało, że zapowiadają się kolejne jednostronne zawody. Jednak nic bardziej mylnego. Szybko odpowiedział Kamil Kasacki, który między nogami wpakował piłkę do bramki strzeżonej przez swego brata Adama. Ten też w dniu dzisiejszym był jakiś ospały podobnie jak cała drużyna Galaktycznych.
   Twórcy Blasku uwierzyli w siebie i zaczęli śmielej atakować jednak nadziali się na dwie kontry i stracili przed przerwą dwie bramki, ale nie poddawali się i walczyli jak równy z równym. Tego dnia podporą obrony był Bietkał, który wiele razy dobrze interweniował. Tak jak wspomniałem pierwsza połowa to wynik 3:1. Drugą połowę lepiej zaczęli Młodzi Ultrasi i to oni zdobyli bramkę kontaktową, a jej strzelcem był Karol Radel. Ultrasi przycisnęli jeszcze bardziej i po rożnym błąd popełnił Kasacki, który przerzucił sam siebie piłką po rożnym, a ta chyba minęła obwodem linię bramkową jednak sędzia bramki nie uznał i zamiast 3:3 po chwili zrobiło się 4:2. Radel wbił bramkę samobójczą po pechowej interwencji we własnym polu karnym. Zajadle walczący najmłodsi zawodnicy w lidze nie poddawali się i zdołali jeszcze strzelić bramkę. Swojego brata ponownie pokonał Kasacki jednak skutecznie dwa razy uderzył jeszcze Hlebowicz, Możejko nie strzelił karnego i to wyrównane widowisko skończyło się nierównym wynikiem 6:3.

Galacticos 6:3 Twórcy Blasku
(3:1)
Bramki:
Galacticos: Hlebowicz x3, Stefanowicz J. x2 , Radel K.(sam)
Twórcy Blasku: Kasacki K. x2, Radel K.

Mecz, na który wszyscy tego dnia czekali to pojedynek All Star’s z Osiedlowymi BuhaJami. Ciężko było przewidzieć faworytów i bardzo prawdopodobny był w tym spotkaniu remis. All Star’s wreszcie w komplecie. Dla tych co znają Kryńskich piłkarzy nazwiska takie jak Bułatewicz Surowiec czy Stefanowicz oraz Kraszyński i Jurczenia kojarzą się z miejscową drużyną LZS-u, po drugiej stronie również zawodnicy tej drużyny jak Kirejczyk, Kożuchowski, Szymanowicz, Stanke, czy tez Karpuk. Taka obsada tego meczu zapowiadała wielkie emocje.
    Całe spotkanie rozgrywane było zupełnie inaczej niż ostatni mecz All Star’s z Galacticos gdzie wszystkie siły rzucone były do ataku. W tym meczu każda akcja była wyprowadzana od obrony, a proporcje między atakiem a defensywą też w zasadzie niczym się nie różniły. Kilka razy z dystansu próbował Kirejczyk, klepką zaś grał zespół Seniorów i tutaj w zależności od 4 w jakich występowali rozgrywał to Surowiec to Bułatewicz. Pierwsza połowa to typowy mecz na remis niewiele groźnych akcji, ale wiele walki w środku pola i rywalizacji o każdą piłkę. Druga połowa wyglądała bardzo podobnie jednak gdy na boisku z biegiem czasu robiło się więcej miejsca drużyny zaczęły śmielej atakować. Ciężko było wskazać stronę przeważającą bo mecz był naprawdę wyrównany, jednak do czasu. All Star’s wyprowadzili piłkę z obrony przez środek boiska pobiegł Stefanowicz, a ten jak dostanie piłkę i ma odrobinę wolnego miejsca to strzela „ze szpica”, a że robi to w sposób bardzo precyzyjny udowodnił kończąc tą akcję bramką. 1:0 dla All Star’s. Do końca meczu zostało około 2-3 minut to i Buhaje rzucili się do ataku, otworzyli się i dostali bramkę na 2:0 po kontrze piłkę w sieci umieścił Kukisz. Jednak to nie był koniec emocji. Bema nie odpuszczało i zdobyło bramkę na 2:1. Jeszcze po strzale Szymanowicza Gałka zdołał obronić, ale już przy dobitce niepilnowanego Kirejczyka był bezradny. 2:1 i na więcej BuhaJom nie starczyło po prostu czasu. Hit kolejki dla All Star’s, a Ci ewidentnie zwietrzyli szansę na mistrzostwo, zobaczyli że nie wszystko stracone i z kolejki na kolejkę mają mniejsza stratę do czołówki. Patrząc na ich terminarz widać, że wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce w meczu z Kryńską Jagiellonią. Natomiast Bema jest w lekkim dołku, a przed nimi już w sobotę kolejne arcyważne spotkanie z zawodnikami Kryńskiej Jagiellonii, a w nim nie wystąpi zawieszony za kartki Kirejczyk i znów może być ciężko o jakieś punkty. Ostatnia kolejka gdy wszystko będzie się rozstrzygało przejdzie dla Nich „bokiem” gdyż będą pauzować i może się okazać, że cały wysiłek włożony wcześniej pójdzie na marne. Ratuje ich to, że prócz meczu z Kryńska Jagiellonia zagrali z wszystkim z czołówki i zostały im mecze z teoretycznie znacznie słabszymi.
     Liga zmieniła się przez ostatnie 2 weekendy nie do poznania. Gdy wszyscy już dawali w zasadzie mistrzostwo BuhaJom, wiele wyników innych drużyn spowodowało, że podobnie jak w roku ubiegłym ostateczne rozstrzygnięcia zapadną aż po ostatnim gwizdku tegorocznego sezonu. Dlatego też warto się uzbroić w cierpliwość, przychodzić na halę, a 4 marca oglądać dekorację mistrzów i najlepszych zawodników, a kto owe wyróżnienia i trofea dostanie? Tego nie jest w stanie nikt przewidzieć.

Jackiewicz K (Kryńska Jagiellonia) 4 kolejka
Kirejczyk K ( Osiedlowe BuhaJe) 4 kolejka ,10 kolejka: pauza w meczu z Kryńską Jagiellonią