statystyki szczegółowe

Aktualności

Zwycięstwo z MKS Mielnik!

• autor: Prawy, Gacek, 2012-10-07 18:46

W ubiegłą niedzielę, 7 października 2012r. na stadionie w Krynkach, w ramach VIII kolejki spotkań juniorów młodszych, nasza młoda drużyna KS UM Krynki pokonała ekipę MKS Mielnik 5:3 (3:1). Bramki dla Krynek zdobyli: Maciej Kundzicz (7 min), Mateusz Dziadel (9 min), Griń Marcin (20 min), Arkadiusz Możejko (53 min) oraz Maciej Jurczenia (63 min).

w rozwinięciu - podsumowanie spotkania

W niedzielę 07.10.2012 zespół juniorów KS UM Krynki podejmował na własnym boisku drużynę  MKS Mielnik . Tego dnia trener po rozmowie z kapitanem zespołu Maciejem Jurczenia postanowił że od pierwszych minut zawodnik ten rozpocznie ten mecz od ławki rezerwowych – powodem tej dezyzj był uraz kostki którego zawodnik nabawił się na ostatnim treningu. Należy dodać, że zwycięstwo w tej konfrontacji dało by naszej drużynie fotel wicelidera po 8 kolejkach  w drugiej Grupie Juniorów.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy którzy objęli prowadzenie już w 8 minucie spotkania strzelcem bramki Maciej Kundzicz. Jednak nasz zespół nie cieszył się zbyt długo z prowadzenia bo minutę później bo zderzeniu się naszej pary stoperów, goście doprowadzają do wyrównania.Lecz kto myślał że to już koniec strzelania na jakiś czas przy kościelnej ten grubo się mylił bo w 10 minucie Mateusz Dziadel daje prowadzenie dla naszego zespołu.W 20 minucie wynik na 3-1 podwyższa Marcin Griń. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie zespół z Krynek atakuje bramkę gości jednak złe tego dnia boisko (a dokładnie woda której było bardzo dużo) nie pozwala na dobrą wymianę piłki. W 45 minucie nasz zespół traci bardzo kontrowersyjną bramkę .Wynik 3-2 to niepokój na ławce trenerskiej który nie trwał zbyt długo bo w 52 minucie po dośrodkowaniu Mateusza Bietkała przepiękną bramkę głową zdobywa Arkadiusz Możejko. W 60 minucie po błędzie obrońcy goście zdobywają bramkę na 4-3 i w tym właśnie momencie trener decyduje się na skorzystanie z Macieja Jurczenia . Zawodnik który pojawił się na boisku w 65 minucie zrobił dużo ożywienia w ataku gospodarzy - owocem tego była bramką, którą zdobył w 72 minucie. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie.

W ocenie trenera naszych juniorów Łukasza „Mourinho” Parfieńczyka: „To był bardzo trudny mecz ze względu na przygotowanie przeciwnika jak i z powodu ciężkiej murawy naszego boiska. Wszystkie trzy bramki straciliśmy po błędach obrony jednak w ostatecznym rozrachunku to naszej drużynie należało się zwycięstwo i komplet punktów. Oczywiście na najbliższych treningach zwrócimy szczególniejszą uwagę na te obronne niedociągnięcia i solidnie popracujemy, by więcej się nie powtórzyły. Jestem przekonany, że robimy coraz większe postępy w grze – co zresztą widać tak po wynikach jak i po miejscu w tabeli. Mam też kilka uwag do poziomu sędziowania w meczu jednak nie pora i miejsce, by o tym mówić. Chcę serdecznie podziękować wszystkim zawodnikom za grę zaś kibicom za doping i wsparcie naszych młodych piłkarzy. Już za kilka dni, w sobotę 13 października o godz. 13.00 zagramy na wyjeździe przeciw ekipie Sparty 1951 Szepietowo i już „żyjemy” właśnie tym spotkaniem”.

Swojego zadowolenia nie krył kierownik kryńskiej drużyny Marcin "Fruwak" Budrowski: "Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa jak również stylu, w jakim nasza młoda drużyna wygrała ten ważny mecz. Oczywiście nie popadamy w jakąś przesadną euforię ale jest bardzo dobrze! Teraz przed nami kolejny mecz i kolejny przeciwnik do "ogrania". Jestem dobrej myśli i liczę na kolejne zwycięstwo!"