3 Kolejka KLH - opisy oraz wyniki spotkań!

• autor: LUKS, 2012-12-17 11:04

LIDER NA FALI, FAWORYCI POWOLI SIĘ ODRADZAJĄ!! BEZ NIESPODZIANEK W ZIMOWEJ AURZE!!

Zima to piękna pora roku jednak dość uciążliwa jeśli chodzi o warunki na drogach. I jak bardzo potrafi utrudnić życie przekonało się dziś wielu piłkarzy biorących udział w rozgrywkach Kryńskiej Ligi Halowej.

Im bliżej początku pierwszego meczu 3 kolejki tym więcej telefonów i próśb by zaczekać na kogoś chwilę bo stoi gdzieś w zaspach czy coś podobnego. Jednak większość piłkarzy dojechała i z kilkunastominutowym opóźnieniem, ale zaczęliśmy zmagania. Dzień 16 grudnia mógł sprawić, że w tabeli po 3 kolejkach aż 4 zespoły będą prowadzić z dorobkiem 6 punktów jednak tak się nie stało, a dlaczego tego ten kto nie był dowie się w dalszej części opisu...

W tej kolejce jako pierwsi by rozegrać szlagierowy mecz wybiegli na hale zawodnicy Galacticos i All Star’s. Ci pierwsi po porażce tydzień wcześniej z BuhaJami chcieli wygrać i podreperować bilans punktowy zaś drudzy wyszli by podtrzymać dobrą passę i wygrać po raz 3. Galacticos zdecydowanie nastawili się na atak i od początku przycisnęli rywala jednak byli bardzo nieskuteczni. Co jak co ale mają wiele okazji jednak je marnują. Przed meczem przeciwnicy prosili zawodników Galacticos żeby zaczęli mecz tak jak tydzień wcześniej od trafienia samobójczego jednak sami okazali się bardzo koleżeńscy i ładnym mierzonym lobem Piotrek Kukisz zaskoczył Pawła Gałkę i było 1:0 dla Galaktycznych. Samobój zmusił zespół Seniorów do otworzenia się i śmiałych ataków co doskonale wykorzystali ich przeciwnicy i za sprawą Jacka Stefanowicza podwyższyli na 2:0. Seniorzy nie mieli nic do stracenia i zaatakowali całym zespołem. Jeden z ataków przyniósł bramkę kontaktową, którą ładnym , silnym strzałem odbitym od poprzeczki zdobył Mariusz Stefanowicz.
    Jednak Galaktyczni nie mieli zamiaru przestać atakować i jeszcze przed przerwą Marcin Griń strzelił na 3:1. Drugie 12 minut miało być już tylko spokojną grą graczy w jaskrawych strojach jednak od samego początku rywale zagrali wysokim pressingiem i zmusili rywali do defensywy. To przyniosło oczekiwany efekt , a ładne trafienie na 3:2 zaliczył Kamil Dzienisik strzałem z powietrza. Stykowy wynik utrzymywał się przez jakiś czas, jednak groźnie kontrowali Galaktyczni i po jednym z kontrataków Kraszyński wpakował piłkę do własnej siatki , jednak jakby nie przecinał podania to pustą bramkę przed sobą miałby Jacek Stefanowicz i bramka też pewnie by padła. Także brawo za poświęcenie Krzysiu, nie ma co się załamywać to nie pierwszy i nie ostatni pewnie swojak w Twojej karierze. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 co pozwoliło Galacticos zrównać się punktami z All Star’s i BuhaJami, którzy mieli mecz jeszcze przed sobą.

All Star's - Galacticos

2                      4

All Star's: M. Stefanowicz, K. Dzienisik

Galacticos: P. Kukisz (sam), K. Kraszyński (sam) oraz J. Stefanowicz i M. Griń.

Kolejny mecz tego popołudnia to spotkanie Kryńskiej Jagiellonii z Młodymi Wilkami.
    Kryńska Jagiellonia w tym dniu bez zmian. Chory Mandrosz, Kostecki nie dojechał i Karpuk, który chyba nie ma zamiaru grać i to spowodowało, że po raz kolejny przyszło Kryńskiej Jagiellonii rywalizować bez zmienników. Spotkanie i tak miało być nie łatwe, a to dodatkowo utrudniało sprawę.
    W porównaniu do poprzedniego meczu gdzie Żółto – czerwoni nie okazywali chęci do gry tym razem od początku ruszyli do ataku. Tworzyli groźne sytuacje i któraś z nich wreszcie wpadła , a zdobywcą gola okazał się Zuwalski po klepce z Szymanowiczem. Standardowo „szwagry” klepali ze sobą raz za razem i rozumieli się chyba nie gorzej na boisku niż Szymanowicz z dziewczyną. Wracając jednak do meczu dało się zauważyć ze Młode Wilki próbowały grać długą, górną piłkę na napastnika, ale to przynosiło mizerny efekt. Po składnej akcji dopiero zdobyli bramkę, a dokładniej Sebastian Skrouba wbił gola strzałem po długim rogu. Jednak z opresji zespół wyciągnął znów duet Szymanowicz – Zuwalski i podobnie jak za pierwszym razem bramkę zdobył „Zbój”. Do przerwy 2:1 W drugiej połowie coraz groźniej atakował zespół Młodych Wilków i kilka razy musiał interweniować bramkarz obrońców tytułu. Gdy do końca zostało około 7 minut obrona Młodych Wilków się posypała raz za razem gracze w pasiastych strojach umieszczali piłkę w bramce swoich rywali. W drugiej połowie 3 trafienia dołożył Zuwalski , po 1 Szymanowicz, Charytoniuk oraz Hajdukiewicz i mecz zakończył się wynikiem 8-1.
Po pierwszym przegranym meczu Kryńska Jagiellonia nabiera rozpędu i na pewno tak łatwo nie odda podwójnej korony!!

Po tym meczu w tabeli z 6 punktami były 3 zespoły i wszyscy czekali na mecz Twórcy Blasku- BuhaJe.

Kryńska Jagiellonia - Młode Wilki

8                                 1

KJ: A. Zuwalski x5, P. Szymanowicz, P. Charytoniku, B. Hajdukiewicz.

Młode Wilki: S. Skrouba

Ci pierwsi bez zmian, bez Radela , Sawośki i Panasiuka, zaś Ci drudzy bez kontuzjowanego Świenca, którego w bramce zastąpił Stefanowicz , również lekko kontuzjowany. Natomiast do gry w drużynie Buhai przystąpił najlepszy ich strzelec z ubiegłych rozgrywek Łukasz Szymanowicz i wygląda na to, że będzie z nimi już występował do końca turnieju.
    Mecz zaczął się po myśli dotychczasowych liderów rozgrywek. Na 1-0 strzelił Krzysztof Kirejczyk, a BuhaJe byli zespołem lepszym. Próbowali groźnie kontrować ich rywale jednak bez większej szkody. Groźne sytuacje tworzyli na połowie rywala piłkarze z Osiedla i doskonałym uderzeniem popisał się Oleksza jednak uderzył w poprzeczkę. Kilka chwil później jednak już swojej szansy nie zmarnował , dostał długą piłkę, bramkarz Twórców Blasku nie zdążył do piłki uprzedzony i minięty przez Oleksze już nie miał szans na obronę strzału. 2-0 dla Buhai i takim też wynikiem skończyła się pierwsza połowa.
    W drugiej części gry z sercem zagrali Twórcy Blasku, atakowali raz za razem, a to co mieli BuhaJe w ataku to bronił Jackiewicz. Strzelili bramkę kontaktową i odżyły ich nadzieje. Zdobył ją najlepszy gracz meczu i najambitniejszy moim zdaniem zawodnik jak na razie w całym turnieju Kamil Kasacki. Młodzi piłkarze rzucili się do ataku i to dało efekt w postaci wyrównania. Bramkę zdobył Mateusz Parfieńczyk, a w drużynie Buhai zaczęło robić się nerwowo bo punkty zaczęły uciekać. Bili głową w mur niecelnie strzelali jednak strzelili bramkę na 3:2. Mateusz Parfieńczyk na chwilę przed końcem stracił piłkę przy wyprowadzaniu przejęli ją rywale podali do Łukasza Szymanowicza, a ten nie dał szans bramkarzowi.
    Twórcy Blasku w końcówce popełnili duży błąd przy wyniku 2:2 na minute przed końcem nie mając sił chcieli strzelić koniecznie bramkę zwycięską nie patrząc na obronę i zostali brutalnie sprowadzeni na ziemie. Czasem trzeba szanować punkt tym bardziej z tak wymagającym rywalem.

Buhaje Bema - Twórcy Blasku

3                         2

Buhaje Bema: K. Kirejczyk, D. Oleksza, Ł. Szymanowicz.

Twórcy Blasku: A. Możejko, M. Parfieńczyk

Klasyfikacja strzelców, tabela, zdjęcia, nagrania video oraz wiele innych znajdziecie na: