Aktualności

6 Kolejka KLH - opisy oraz wyniki spotkań!

• autor: arnoldo84, 2012-12-30 12:16

Twórcy bez blasku, Świąteczne BuhaJe, Stare Gwiazdy przygasły!!

Święta, święta i po świętach tak zwykliśmy mówić gdy tylko przychodzi wracać Nam do codziennych zajęć po tak przyjemnej przerwie. Po takich okresach zazwyczaj czujemy się przejedzeni i tak właśnie wyglądała ta kolejka, a mianowicie jakby każdy był przejedzony i nie dał rady biegać, a ten kto wykrzesał z siebie trochę sił przechylił szalę zwycięstwa na własną korzyść.

Tego sobotniego wieczora hala wypełniła się tłumnie kibicami i wszyscy liczyli na wielkie emocje. W pierwszym meczu takowych nie było. Ale do sedna...

O godzinie 16.00 swoje spotkanie rozpoczęły drużyny Twórców Blasku oraz Galacticos. Pierwsi bez Kasackiego, który jest niewątpliwie mózgiem tej drużyny i największym walczakiem oraz bez Sawośki, ale akurat to już nie nowość. Galaktyczni w pełnym składzie z apetytem na komplet punktów. Mecz się rozpoczął i chwile później było już 1:0 dla graczy w jaskrawych koszulkach. Jeszcze na początku groźnie zaatakowali rywale, ale ich zapał spadał po utracie kolejnych bramek. Słabo spisywała się obrona, bramkarz jak i cała drużyna Twórców Blasku, którym jednak ewidentnie brakowało Kasackiego. Rywale raz za razem kazali wyciągać im piłkę z siatki, ale trzeba podkreślić, że dobrze wykorzystali grę w przewadze wbijając Galaktycznym 2 bramki, a ich autorem był Możejko. Jednak na nic to się zdało bo mecz zakończył się wynikiem 10:2. Dla statystyk dodam jedynie, że 6 trafień zaliczył Stefanowicz, po 2 Jurczenia, Hlebowicz i 1 Kożuchowski oraz jak już wspomniałem wcześniej dla Twórców dwie strzelił Możejko. Był to najgorszy mecz Twórców Blasku i nie chodzi tu o sam wynik, ale brak jakiejś większej ambicji i zaangażowania czy pomysłu na grę.

Twórcy Blasku - Galacticos

2                         10

Galacticos: J. Stefanowicz x5, M. Jurczenia x2, Z. Hlebowicz x2 oraz A. Kożuchowski.

Twórcy Blasku: A. Możejko x2.

Około 16:30 przyszedł czas na mecz numer 2. Naprzeciw siebie stanęli Osiedlowe BuhaJe Bema oraz Młode Wilki. BuhaJe bez niedysponowanego tego dnia Olekszy zaś Młode Wilki bez 3 podstawowych graczy Puciłowskiego, Rudnika oraz Badowca. Zapowiadało się na pogrom, ale tak nie było. Pierwsza połowa to koncert nieskuteczności z obydwu stron, BuhaJe byli drużyną lepszą jednak nie potrafili udokumentować tego bramką. Było widać, że Świąteczne jedzenie im smakowało bo po boisku ruszali się nietęgo. Ich rywale od czasu do czasu kontrowali i generalnie nic więcej w tej połowie się nie działo. Wynik 0:0 odzwierciedla zresztą przebieg meczu. Durga połowa to podobny scenariusz jednak widać było już brak zmian u Młodych Wilków z każdą minutą brakło sił, a rywal w końcu się przełamał. Bramkę na 1:0 ładnym strzałem zdobył Piotrek Hajdukiewicz. Chwile później było już 2:0 po rozpoczęciu z centra Młode Wilki straciły piłkę, a ukarał ich za to Kamil Stefanowicz podwyższając prowadzenie. Wynik 2:0 to jednak na hali najgorsze co może być, niby ma się te 2 bramki przewagi, ale rywal atakuje i może strzelić na 2:1, a wtedy zaczyna się robić nerwowo. I tak też się stało po ładnej zespołowej akcji z klepki, którą wykończył Łukasz Parfieńczyk. Jego drużynie zabrakło jednak sił i zamiast wyrównania mieliśmy 3:1 dla Buhai, a po raz 2 trafił Stefanowicz. BuhaJe więc nadal idą łeb w łeb z Galaktycznymi i za tydzień w starciu na szczycie powalczą o pozycję lidera.

Buhaje Bema - Młode Wilki

3                        1

Buhaje Bema: P. Hajdukiewicz, K. Stefanowicz x2.

Młode Wilki: Ł. Parfieńczyk

Ostatni mecz w 2012 roku miał być hitem kolejki. Pojedynek między Kryńską Jagiellonią, a All Star’s zapowiadał się bardzo ciekawie. Drużyna Seniorów zrobiła przed tym meczem transfer, a w zasadzie był to powrót po kontuzji. Do drużyny wrócił Łukasz Surowiec i niewątpliwie jest to wzmocnienie.
Tego dnia Kryńska Jagiellonia w pełnym zestawieniu, a ich rywale w 6 bo bez Jurczeni i Kukisza.
    Mecz się rozpoczął i w pierwszych minutach przewagę mieli All Star’s. Oni prowadzili grę , a rywale skupili się na obronie i kontratakach. Seniorzy kilka razy groźnie uderzyli jednak piłka nie wpadła do bramki. Dobrą sytuację na koniec tej połowy miał Bułatewicz jednak bramkarz stanął na wysokości zadania.
Zamiast hitu kolejki zanosiło się brzydko mówiąc na kit. Nic się nie działo po za pojedynczymi sytuacjami co na hali jest dość dziwnym zjawiskiem.
    W drugiej połowie ożywili się gracze w pasiastych strojach. Atakowali bramkę rywala, a bynajmniej próbowali to robić. Podobnie jak w 1 połowie jednak widać było ciągle straszną niedokładność. Z czasem gra zaczynała wyglądać tak jak powinna w hicie co bramką udokumentowali gracze Kryńskiej Jagiellonii, a zdobył ją Marek Kostecki strzałem lewą nogą. Seniorzy nie mieli nic do stracenia i zaatakowali. Zamknęli przeciwnika na jego polu karnym i oddawali strzał za strzałem jednak albo pudłowali, albo strzelali w bramkarza. Przy zamieszaniu w polu karnym All Star’s domagali się ręki , której jednak sędzia nie zauważył. Kryńska Jagiellonia 2 mecz z rzędu była zmuszona się bronić. Podobnie jak z BuhaJami tak i teraz zrobiła to bardzo skutecznie i wykorzystała kontratak, który po indywidualnej akcji wykończył Charytoniuk mijając jeszcze przed strzałem bezradnego Surowca pokonał Gałkę, który za wiele do powiedzenia nie miał i było 2:0. Po tym golu przeciwnicy stracili już zapał i chcieli tylko doczekać końca meczu. Wyniki się nie zmienił, a dzięki temu Kryńska Jagiellonia odskoczyła Seniorom w tabeli i nadal liczy się w walce o końcowy sukces.

Kryńska Jagiellonia - All Star's

2                             0

Kryńska Jagiellonia: M. Kostecki, P. Charytoniuk.

materiał opracował K. Jackiewicz

Klasyfikacja strzelców, tabela, zdjęcia, nagrania video oraz wiele innych znajdziecie na: