statystyki szczegółowe

Aktualności

Porażka w sparingu z Koroną

• autor: KSUM, 2013-04-14 20:25

W minioną niedzielę, 14 kwietnia br. o godz. 17.00 na sztucznej murawie w Sokółce nasz seniorski zespół KS UM Krynki rozegrał mecz kontrolny z ósmą drużyną „okręgówki” - Koroną Dobrzyniewo. Niestety, ulegliśmy rywalowi 1:2 (0:0) zaś bramkę dla naszej ekipy po rzucie karnym w 90 minucie zdobył Mariusz Stefanowicz.

Był to już ostatni sprawdzian naszej ekipy przed zbliżającą się rundą wiosenną A-Klasy sezonu 2012/2013.

14.04.2013r. /niedziela/ godz. 17.00

KS UM KRYNKI - KORONA DOBRZYNIEWO 1 : 2 (0:0)

bramka dla KS UM - Mariusz Stefanowicz (k. 90 min.)

krótka relacja ze spotkania - rozwinięciu...

Pierwsze minuty spotkania to zacięta walka w środkowej strefie boiska. Obie drużyny stwarzały sobie sytuację strzeleckie, jednak groźniejsze były te oddane przez naszych piłkarzy. W 25 minucie dogodną sytuację ,,bramkową” zmarnował Grzegorz Bułatewicz, który zbyt pochopnie zdecydował się na oddanie strzału. Podczas jednej z akcji Adrian Kożuchowski doznał groźnego urazu, który uniemożliwił mu kontynuowanie spotkanie zaś w jego miejsce na boisku pojawił się Mateusz Parfieńczyk. Po pierwszych 45 minutach gry wynik spotkania pozostał bezbramkowy.

W przerwie meczu sztab szkoleniowy zdecydował się na dokonanie jednej zmiany - plac gry opuścił Zbigniew Hlebowicz a w jego miejsce pojawił się Możejko Arkadiusz, który wprowadził do gry ofensywnej naszego zespołu dużo ożywienia. Druga połowa spotkania to również wyrównana gra z obydwu stron. W 52 minucie po dobrze wykonanym rzucie rożnym zespół z Dobrzyniewa obejmuje prowadzenie. Należy dodać w tym miejscu, że w tej sytuacji biernie zachowali się nasi zawodnicy, którzy nie upilnowali zawodnika Korony, ułatwiając mu tym samym w zdobyciu bramki. Po stracie bramki nasz zespół miał dwie stu-procentowe sytuacje do wyrównania wyniku w tym spotkaniu, jednak ani Przemysław Szymanowicz ani Arkadiusz Możejko nie wykorzystali swoich szans na zdobycie gola. W 72 minucie  zespół z Dobrzyniewa strzela swojego drugiego gola. Kiedy już wszyscy sądzili, że zakończymy ten mecz kontrolny „do zera” – w 90 minucie sędzia Stanisław Rak podyktował rzut karny. „Jedenastkę” na bramkę z łatwością zamienił Mariusz Stefanowicz, ustalając tym samym wynik meczu na 1:2.

Skład KS UM Krynki: Kasacki Adam – Hlebowicz Zbigniew (45 min Możejko Arkadiusz), Stefanowicz Mariusz, Kraszyński Krzysztof, Kożuchowski Adrian (30 min Parfieńczyk Mateusz) - Szymanowicz Przemysław, Kirejczyk Krzysztof (85 min Surowiec Włodzimierz), Jurczenia Maciej (55 min Kasacki Kamil), Bułatewicz Grzegorz – Zuwalski Adam (70 min  Radel Karol), Szymanowicz Łukasz.

Jak wszyscy wiemy, w najbliższą sobotę nasz zespół po „przedłużonej zimie” w końcu rozpocznie zmagania o punkty w A-Klasie. O godz. 16.00 na stadionie w Wysokiem Mazowiecku zmierzymy się z liderem rozgrywek – drużyną Ruchu.