statystyki szczegółowe

Aktualności

Statystyki po minionym sezonie 2013/2014!

• autor: arnoldo84, 2014-06-21 11:34

Zakończył się piękny i historyczny sezon 2013/2014 w rozgrywkach piłkarskich podlaskiej A Klasy. Tym razem po reorganizacji ligi od tego sezonu podlaska A Klasa została podzielona na trzy grupy rozgrywkowe. Nasza ekipa trafiła do Grupy III zwanej „centralną” i tam walczyła z drużynami o jak najwyższe laury o jak najwyższe miejsce, które jest nagradzane awansem do KOS.

W naszej grupie III nie było mocnych na KS UM Krynki! Przeszliśmy sezon jak burza bez porażki dwa razy tylko remisując czego nagrodą jest awans z pierwszego miejsca o szczebel wyżej czyli do Klasy Okręgowej Seniorów!

Z tej okazji przygotowałem kolejny już  mały "Skarb Kibica" z osiągnięć „żółto-zielonych” w minionym sezonie. Zapraszam wszystkich do zapoznania się z dorobkiem naszej drużyny w sezonie  2013/2014 w A Klasie w Grupie III...

1. Po pierwsze i najważniejsze: Klub Sportowy Urząd Miejski  Krynki zakończył zmagania minionej rundy na fotelu lidera z dorobkiem 50 punktów (strata drugiej Pasji Kleosin to 15 oczek!)

2. 50 punktów - taka właśnie zdobycz punktowa pozwoliła na zajęcie 1 miejsca!
     Na 50 zgromadzonych oczek  złożyło się 18 rozegranych spotkań z których to „żółto-zieloni”:
a) 16 wygrali;
b)dwa razy padł remis;
c) nie przegrali żadnego spotkania!

3. Na własnym obiekcie czyli stadionie miejskim w Krynkach przy ul. Kościelnej rozegraliśmy 9 spotkań w tym:
a) 7 wygraliśmy;
b) oraz 2 zremisowaliśmy.
Ogólnie "u siebie" zdobyliśmy 23 punkty a w bramkach był następujący bilans: 46 strzelonych i 13 straconych!

4. W 9 rozegranych spotkaniach wyjazdowych byliśmy niepokonaną drużyną:
a) 9 razy wygrywaliśmy;
We meczach wyjazdowych udało się nam zdobyć komplet punktów a dokładnie 27, zaś bilans bramkowy to: 34 strzelonych i 8 straconych goli!

5. Zdobycz bramkowa ogólna naszego zespołu we wszystkich rozegranych 18 spotkaniach przedstawia się następująco:
 80 strzelonych goli (średnia 4,44 na mecz) – wychodzi na to, że nasz zespół jest najbardziej bramkostrzelną ekipą A Klasy Grupy III;
 21 straconych goli (średnia 1,17 gol  na mecz) – i tu również nasza drużyna jest liderem pod względem ilości straconych goli: najmniej straciliśmy bramek w rundzie! (dla ciekawostki najwięcej bramek straconych ma na swoim koncie Znicz Suraż: 90)

6. Na własnym obiekcie dla rywali strzeliliśmy 46 goli a gościom udało się pokonać naszych bramkarzy 13 krotnie. Średnia bramek strzelonych u siebie na mecz wychodzi  5,11 zaś straconych wynosi 1,44.
    I jeśli chodzi o bramki strzelane u siebie to nasz zespół jest również liderem pod tym względem spośród 10 zespołów występujących w A Klasie Grupa III a jeśli chodzi o bramki stracone to jesteśmy na czwartym miejscu (najmniej u siebie bramek stracił Promil Białystok 7.

7. W 9 spotkaniach wyjazdowych strzeliliśmy 34  bramki a straciliśmy 8 co daje średnią 3,78 goli strzelonych na mecz oraz 0,89 straconych (zaledwie jeden stracony gol na mecz).
    W obliczu wszystkich zespołów występujących w A Klasie Grupa III pod względem strzelonych bramek na wyjeździe nasz zespół jest 2 (wyprzedziła nas Supraślanka Supraśl, która strzeliła tych bramek 35) a pod względem straconych jesteśmy najlepszą drużyną.

8. Najwięcej bramek w meczu strzelonych przez naszą drużynę to 9 (w wygranym meczu ze Zniczem Suraż 9:0 i z Husarią Łapy 9:1) a straconych to 4 (w zremisowanym spotkaniu z Supraślanką Supraśl 4:4).

9. Najwyższe zwycięstwo zanotowane na koncie KS UM Krynki to:
 - VI Kolejka rozgrywek ze Zniczem Suraż: wynik 9:0 dla KS UM, VIII Kolejka z KS Studzianki 8:1 oraz XXII Kolejka z Husarią Łapy 9:1 (wszystkie mecze rozegrane na własnym boisku)

10. Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe zanotowaliśmy z zespołem Znicz  Suraż 0:6 ale na uwagę zasługują też wysokie wygrane w takich meczach jak:
a) II Kolejka Pasja Kleosin – KS UM Krynki 1:5;

b) VII Kolejka Narew Choroszcz – KS UM Krynki 0:5
c) oraz IX Kolejka KS Sokoły – KS UM Krynki 2:4.

11. Co zasługuje na uwagę i wielkie brawa oraz gratulacje dla naszej ekipy to jest to, że w tej rundzie nie przegraliśmy żadnego spotkania! Zostaliśmy niepokonaną drużyną w Grupie III! Dwa razy tylko przytrafił się nam remis:
a) IV Kolejka KS UM Krynki – Supraślanka Supraśl 4:4 (bramkę na 4:4 tracimy w ostatniej doliczonej minucie spotkania ze stałego fragmentu gry) oraz w XVI Kolejce w siebie z Promilem Białystok 1:1.

12. W spotkaniach wyjazdowych byliśmy niepokonaną drużyną, która wygrała wszystkie 9 spotkań i zgarnęła komplet 27 punktów przy zaledwie 8 straconych golach!

Jeśli chodzi o dokonania piłkarzy KS UM Krynki to przedstawiają się następująco:

1. Najlepsi strzelcy rundy jesiennej w sezonu 2013/2014 to:

I miejsce: Szymanowicz Łukasz – 25 bramek (2 T/S + 23 Liga)
II miejsce: Stefanowicz Jacek  - 15 bramek (5 T/S + 10 Liga)

III miejsce: Palacz Marek  - 14 bramek (2 T/S + 12 Liga)

2. Pierwsza trójka tych co spędzili najwięcej minut na boisku (liczą się wszystkie mecze):

I miejsce: Maciej Jurczenia - 2233 minut: W tym Maciek zdobył 6 bramek, zaliczył 7 asysty bez żółtej kartki!

II miejsce: Mateusz Parfieńczyk  - 2079 minut: Mateusz zdobył 4 gole, zanotował 7 asyst i zobaczył 2 żółte kartki!
III miejsce: Hlebowicz Zbigniew - 2025 minut: Zbyszek jako typowy obrońca nie zanotował trafienia ale i nie ujrzał przez cały sezon żółtej kartki co u obrońców jest rzadko spotykane!

3. Trójka najlepszych zawodników pod względem asyst:

I miejsce: Szymanowicz Łukasz: 11 asyst!

II miejsce: Maciej Jurczenia i Mateusz Parfieńczyk po 7 asyst.

III miejsce: Przemysław Szymanowicz 6 asyst.

4. Najlepsi w punktacji kanadyjskiej (rodzaj indywidualnej statystyki sportowej, prowadzonej w niektórych grach zespołowych i polegającej na wspólnym sumowaniu bramek oraz asyst.):

I miejsc: Szymanowicz Łukasz: 36 pkt (25 Bramek + 11 asyst)

II miejsce: Stefanowicz Jacek: 20 pkt (15B + 5A)

III miejsce: Szymanowicz Przemysław: 17 pkt (11B + 6A)

5. Ilość kartek w drużynie (indywidualnie i grupowo)

W 19 spotkaniach ligowych ogólnie na konto naszej drużyny wpadło 12 żółtych kartek i jedna czerwona (Krzysztof Kirejczyk w meczu z Gródkiem)