Aktualności

Derby Powiatowe cz I na remis! Krynki - Kuźnica 3:3!...

• autor: arnoldo84, 2014-10-05 19:17
Derby Powiatowe cz I na remis! Krynki - Kuźnica 3:3! Wygrana Trampkarzy!

Dziś nasza seniorska drużyna KS UM Krynki w ramach VIII Kolejki KOS w Grupie II podejmowała na własnym obiekcie przy ul. Kościelnej Pogranicze Kuźnica. Było to spotkanie derbowe na szczeblu powiatu sokólskiego, które po emocjach i nerwowej końcówce zakończyło się podziałem punktów 3:3 (2:1) a bramki dla KS UM zdobywali: Przemysław Szymanowicz x2 oraz Krzysztof Kirejczyk. Ogólnie mecz mógł się podobać kibicom zgromadzonym na trybunach przy ul. Kościelnej.

Pierwsza część spotkania to zdecydowana przewaga gospodarzy i zasłużone prowadzenie 2:1. Na prowadzenie nasza drużyna wyszła już w 7 minucie kiedy to ładnym strzałem Przemek Szymanowicz lobuje bramkarza i radość na trybunach KS UM prowadzi 1:0! Ale oto goście wyrównują po bramce z niczego z rzutu rożnego i na tablicy mamy 1:1. Ale pod koniec pierwszej połowy Przemek Szymanowicz strzela drugą bramkę po strzale z głowy gdy dośrodkowywał z rzutu wolnego Jacek Stefanowicz i tak schodzimy na przerwę przy prowadzeniu 2:1. Druga połowa o wiele gorsza w wykonaniu naszego zespołu. Już od pierwszych minut nic nam nie wychodziło. Piłka się nie kleiła, straty w środku pola i tak oto goście doprowadzają do remisu 2:2. Przy stracie bramki na 2:2 moim zdaniem w polu karnym był faulowany nasz bramkarz ale sędzia się nie dopatrzył przewinienia i uznał gola. I po tej bramce nerwówka! W 58 minucie losy spotkania mogły się zmienić na naszą korzyść gdy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dostaje napastnik gości Bogdan Słoma. Kuźnica od tej pory gra w "dziesiątkę". Do końca spotkania całe 30 minut czyli dużo czasu aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Rywal gra w osłabieniu i trzeba to wykorzystać ale jak się okazało to goście z Kuźnicy pokazali, że potrafią grać lepiej w "dziesiątkę" niż my w pełnym składzie. Ku zdziwieniu miejscowych kibiców i piłkarzy goście strzelają bramkę na 2:3 i obejmują prowadzenie w rywalizacji. W szeregach naszej drużyny zmiany i jeden zmiennik, dokładnie Krzysztof Kirejczyk ratuje honor i punkt dla gospodarzy strzelając w 87 minucie bramkę na 3:3! Sędzia spotkania, dolicza 5 minut ale wynik już się nie zmienia i kończy się remisem. Obie drużyny zapisują sobie po punkcie i grają dalej. Ten derbowy pojedynek to już historia. Trzeba się cieszyć z punktu i walczyć dalej gdyż przed nami kolejne trudne spotkania. Już za tydzień (11 października) wyjazd do Białegostoku i potyczka z Piastem!

VIII KOLEJKA KOS GRUPA II

05.10.2014r. /niedziela/ godz. 15.30

Stadion miejski w Krynkach

KS UM KRYNKI - POGRANICZE KUŹNICA

3                                       3

Bramki dla KS UM: P. Szymanowicz x2, K. Kirejczyk.

Natomiast nasi trampkarze KS UM Krynki wygrali dziś swój mecz wyjazdowy z Czarni Czarna Białostocka 1:5 a bramki zdobywali: Damian Wasilewski x3, Piotrek Sewastianowicz oraz Sebastian Taudul. Brawo chłopaki oby tak dalej.