statystyki szczegółowe

Aktualności

Kryńska Liga Halowa: VII, VIII, IX Kolejka!

• autor: arnoldo84, 2011-03-06 18:05

W rozwinięciu newsa znajdziecie wyniki VII, VIII oraz IX Kolejki Kryńskiej Ligi Halowej...

VII Kolejka KLH: Statystyki i opisy

Wyniki meczów:

Juniorzy 3:4 Old Boys
(1:1)
Bramki:
Juniorzy: Stefanowicz Jacek x2 , Jurczenia Maciej
Old Boys: Stefanowicz Mariusz, Gałka Paweł, Kraszyński Krzysztof, Surowiec Łukasz

FC Krynki 17:2 Bezimienni
(6:2)
Bramki:
FC Krynki: Zuwalski x6, Szymanowicz P. x4, Sawicki x2, Palacz x2 , Kostecki, Jackiewicz K. , Kozłowski (sam)

NIEDZIELNE "SPACERKI" DRUŻYN

Na początek mecz, który średnio pasuje do tytułu opisu lecz kolejka sama w sobie była taka jak napisane wyżej, ale do rzeczy.
Juniorzy, którzy w to niedzielne popołudnie mieli olbrzymi problem ze skompletowaniem składu zagrali dobra spotkanie ze starszymi kolegami i w moim, ale i nie tylko odczuciu zasłużyli na co najmniej punkt a pokuszę się nawet o stwierdzenie, że na 3. Przełomowa była kuriozalna bramka wbita przez Seniorów na 3-3. Zasada mówi ze jak nie ma gwizdka sędziego to gra się dalej, a młodzi piłkarze jakby o tym zapomnieli i stanęli w miejscu patrząc jak jeden z zawodników przeciwnika pada na parkiet czekając aż sędzia zagwiżdże i zatrzyma grę tak się jednak nie stało i Kraszyński Krzysztof wyrównał wynik meczu. Młodzi jeszcze się kłócili, po rozpoczęciu stracili piłkę i w konsekwencji na 40 sekund przed końcem bramkę na 3-4 i strat odrobić już nie było kiedy. Słowa pochwały dla wszystkich Juniorów za walkę!! Zaś zastanawia mnie co spowodowało, że tak słabo zagrał znany wszystkim piłkarz KS UM Krynki "Stenio". Śledząc to spotkanie odniosłem wrażenia, że mu na boisku w tym dniu ewidentnie przeszkadzała .... piłka.

Drugie spotkanie i tutaj rekordowy jak na razie wynik w Naszej Lidze, a mianowicie 17:2 w meczu FC Krynki - Bezimienni. Kibice nadal osłabieni brakiem Karpuka ( najprawdopodobniej nie zagra już do końca sezonu) , a Bezimienni bez super-strzelca Czekiela. Pierwsza akcja meczu Kożuchowski strzela z daleka odbija się od Kosteckiego i Jackiewicz broni z trudem po ładnej paradzie. Po tej akcji inicjatywę przejęli chłopcy z FC wbijając do przerwy 6 bramek zniechęcili rywala do dalszej gry co w efekcie spowodowało iż zespół Bezimiennych w 2 połowie stał na boisku i stracił 11 bramek.

Mecz Bema - Młode Wilki

Zespół z Osiedla przez pierwszą połowę miał sporo problemów z wyprowadzeniem akcji stąd do przerwy tylko 1-0 . Po przerwie widać było brak sił w drużynie Młodych Wilków i raz za razem Bema przeprowadzali groźne akcje, ze strony gości swoje sytuacje mieli Bielski, Marek Tumiel czy Marcin Pul. Widać było ponownie brak Ciruka i drugiego z braci Tumiel. Po kontuzji kostki wrócił Darek Oleksza i od razu wrzucił przeciwnikom 2 bramki i pokazał ponownie, że celuje w tytuł objawienia turnieju oraz, że podobnie jak cała drużyna chce wygrać Ligę.

Wrócę jednak do pewnej sytuacji z poprzedniego tygodnia: Po moim opisie urażony poczuł się jeden z zawodników biorących udział w lidze. Swoimi przemyśleniami nie chce nigdy nikogo urazić, a piszę co widzę. Uważam, że umiejętność przyjęcia krytyki pokazuje charakter zawodnika, a ten , który krytyki nie umie przyjąć charakteru sportowca nie posiada. Mimo wszystko jeśli kogoś uraziłem to na pewno nie celowo.

PODSUMOWANIE VIII KOLEJKI:

Decydująca faza rozgrywek rozpoczęta, a po niej pewne jest, że zespoły BEMA i FC KRYNKI na pewno znajdą się na podium na koniec rozgrywek. Swego bytu na "pudle" nie może być pewien zespół OLD BOYS, któremu plany chce pokrzyżować zespół BEZIMIENNYCH.

Juniorzy - Bezimienni
Mecz, który miał zdecydować o tym kto będzie po 8 kolejkach zajmować 4 miejsce w ligowej tabeli. Bezimienni podrażnieni wysoką porażką w poprzedniej kolejce szybko wzięli się za strzelanie bramek nie robiąc sobie nic z tego, że bramkarz Juniorów dobrze bronił oddawali strzał za strzałem, a do przerwy hat-tricka ustrzelił "Ryko", a na jego trafienie zdołał odpowiedzieć jedynie Marszałek i do przerwy było 3:1 po niepewnej i chyba troche samolubnej grze Juniorów.
Druga połowa to nieskuteczna pogoń Młodych piłkarzy za wynikiem, skutecznością wykazał się " Tajson" dwukrotnie umieszczając piłkę w siatce rywali, swoje dołożył Kożuchowski i Czekiel, a na ich trafienia odpowiedział jedynie dwukrotnie Jurczenia.
7-3 w konsekwencji czego Bezimienni moją jeszcze szanse na podium.

FC Krynki - Młode Wilki

FC Krynki żeby liczyć się w walce o mistrzostwo nie mogli pozwolić sobie na stratę punktów w tym meczu. Początek należał do Młodych Wilków swoje sytuacje zmarnowali Kułakowski i Bielski i od tego momentu drużyna kibiców kontrolowała przebieg spotkania. Dwie bramki Szymanowicza i do przerwy 2:0
Druga połowa rozpoczęta podobnie jak pierwsza Ciruk nie trafia ze skraju pola karnego i po chwili zamiast 2:1 zrobiło się 3:0 po bramce Palacza. Rozluźnienie drużyny gospodarzy wykorzystał Marek Tumiel strzelając na 3:1.
Bramka na 4:1 dla FC Krynki wpadła po samodzielnej akcji Palacza, który minął 2 rywali położył bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Palacz postanowił skompletować hat-tricka i po strzale Kosteckiego gdy piłkę sparował Kasacki dostawił jedynie nogę i zdobył 3 bramkę. Co najlepsze przyszło na kilkanaście sekund przed końcem. Bielski dostał prostopadłą piłkę uderzył z pierwszej piłki wewnętrzną częścią stopy i obok bramkarza umieścił piłkę w prawym okienku bramki. Trafienie oklaskiwane na stojąco przez widownię bramkarza rywali i piłkarzy innych drużyn. Arni jak widać wziął moje słowa do siebie i zabrał się do pracy w wielkim stylu. Brawo:)

Bema - Old Boys
Mecz bezpośrednich rywali do zwycięstwa to ostra gra, która kończyła się nawet wykluczeniem, sporo spornych sytuacji, jednak w tym dniu zespół z OSIEDLA był lepszy mimo, że cały mecz grali bez zmiany. Ale po kolei. 20 sekunda meczu Szymanowicz mija rywala dochodzi do czystej pozycji, Gałka broni, ale wobec dobitki Karpuka był bez szans. 1:0 dla Bema. Jeszcze zespół Seniorów nie otrząsnął się po pierwszej bramce, a już było 2:0. 3 minuta gry znów Szymanowicz w głównej roli, ale tym razem sam umieszcza piłkę w bramce.
W 12 minucie na kilka sekund przed końcem w korzystniejszej sytuacji znaleźli się Seniorzy. Z boiska za wślizg od tyłu wyleciał na 2 minuty Szymanowicz. Bema od początku drugiej połowy broniło się wybijając piłkę na oślep i wytrzymało do czasu powrotu na boisko Szymanowicza. Na kilka minut przed końcem Seniorzy siedli na graczy z Bema i to oni prowadzili grę, jednak dobra gra w obronie Jarka Stanke i wyśmienita postawa Kirejczyka w bramce Bema pozwoliły na wbicie jedynie jednej bramki Old Boyom. Tuż przed końcem rywala dobił Karpuk, który potężnym strzałem pokonał bramkarza Seniorów, 3-1 dla Bema. Do końca nic się nie zmieniło i lider turnieju nadal ten sam.

WYNIKI IX KOLEJKI KLH:

Młode Wilki 3:6 Bezimienni
(3:3)
Bramki:
Młode Wilki: Tumiel Krzysztof x3
Bezimienni: Kożuchowski x3, Kozłowski P. Czekiel P. Pul M.

Bema 11:4 Juniorzy
(2:2)
Bramki:
Bema: Szymanowicz Ł x3, Karpuk P. x3 Stanke J. x2 Pul R. Oleksza D. Stefanowicz (sam)

ROZTRZYGNIĘĆ NIE WIDAĆ NADAL:
9 już przedostatnia kolejka nie przyniosła żadnych kluczowych roztrzygnięć. Nadal nie wiemy kto zajmie pierwsze kto trzecie i kto piąte miejsce.
Na koniec zostały takie pary, że zespoły bezpośrednimi pojedynkami to roztrzygną.

Pierwszy piątkowy mecz, a w nim zespół który liczy na 3 miejsce zagrał z outsiderem ligi a mianowicie Bezimienni - Młode Wilki. Młode Wilki liczyły na 3 punkty z wyżej notowanym rywalem. Do składu powrócił po 3 kolejkach nieobecności super strzelec drużyny Krzysztof Tumiel i w tym upatrywali swojej szansy.
Bezimienni jeśli myśleli o końcowym miejscu na pudle musieli wygrać i liczyć na to że zespół FC KRYNKI wygra z OLD BOY-ami . Pierwsze połowa niezwykle wyrównana i gol za gol żadna z drużyn nie odskoczyła na więcej niż 1 bramkę rywalom. Do przerwy hat trick Tumiela, a wynik to 3:3
Zespół Bezimiennych porozmawiał sobie poważniej w przerwie i to przyniosło efekt, swoją drugą i trzecią bramkę w meczu strzelił Kożuchowski ,trafienie Pula i zespół Bezimiennych wygrywa 6:3.

Bema - Juniorzy.

Zespół FC Krynki liczył, że w tym meczu Juniorzy urwą punkty liderom ligi i i do przerwy układało się wyśmienicie.
Kolejny mecz, w którym Darek Oleksza pokazał, że odkrycie turnieju mu sie należy, Do przerwy po bramkach Olekszy i Karpuka oraz Jurczeni i Stefanowicza mieliśmy remis i zapowiadało się na niespodziankę. Surowiec znów dobrze pilnował Szymanowicza i nie zapowiadało się że po przerwie powstanie taka różnica.
Juniorzy bez zmian wyraznie zmeczeni po przerwie zdołali wbic 1 bramke na co odpowiedzieli gracze z Bema dziewięcioma trafieniami.
Szymanowicz hat trickiem w zasadzie przypieczętował wygraną w klasyfikacji strzelców.

Old Boys - FC Krynki
Niewątpliwie hit kolejki, który mógł roztrzygnąć wiele.
W przypadku wygranej tych pierwszych mistrzem zostałaby drużyna Bema już na kolejkę przed końcem, a sami Seniorzy byliby pewni miejsca na pudle, ale tak się nie stało. Każdy wiedział, że będzie to mecz walki o każdy centymetr. Pierwsza połowa to przewaga FC Krynki. Szybko strzelona bramka przez Palacza co więcej po minięciu trzech rywali przelobował on bramkarza. Bramka stadiony świata i 1:0 dla Kibiców.
Kolejne minuty to gra w środku pola i nagle coś z niczego strata w środku piłki przez gracza Old Boy-ów Zuwalski dopada do futbolówki i w swoim stylu kładzie mija bramkarza po czym umieszcza piłkę w sieci. Do przerwy Seniorzy nie oddali żadnego strzału na bramkę rywala!! Druga połowa to już przewaga Old Boy-i. Obrona FC KRYNKI dwoiła się i troiła by nie stracić bramki i to się udało. Na pochwałę zasługują całe zespoły bo każdy zagrał na 100% nie odstawił nogi, a przy okazji drużyny pokazały futbol ładny dla oka.

Pul M.

Ostatnia kolejka to mecze walki o bezpośrednie miejsca w lidze.
Spotkanie o miejsce 5 rozpocznie rywalizację w sobotni wieczór, a więc mecz Młode Wilki - Juniorzy
Pojedynek o miejsce trzecie to niespodziewanie zespół Bezimiennych i początkowych faworytów do końcowego zwycięstwa Old Boy-ów
Na godzinę 18 zaplanowano wielki finał BEMA - FC KRYNKI.