statystyki szczegółowe

Aktualności

Dramat w Czyżewie!

• autor: arnoldo84, 2011-05-16 18:24

Za nami XXIV Kolejka rozgrywek podlaskiej A Klasy, po której to nasza drużyna KS UM Krynki straciła pozycje vice lidera na rzecz zespołu Orlęta Czyżew. Do tej kolejki nasza Kryńska drużyna była najlepszą ekipą w spotkaniach wyjazdowych spośród wszystkich drużyn, które występują w tych rozgrywkach, lecz niestety do czasu. Każda passa się kiedyś kończy i jak nie przegrywaliśmy na wyjazdach to było ładnie, pięknie, ale jak już przegraliśmy to „z kretesem spadając z wysokiego konia”! W bezpośredniej walce o drugą lokatę w tabeli, która stoczyła się w Czyżewie nasza drużyna doznała sromotnej i bolesnej porażki. Orlęta rozbiły nasz niekompletny zespół aż 11:0! Była to najwyższa porażka naszej drużyny od tego jak to stworzył się nasz zespół na nowo. Jestem od samego początku z naszym klubem, od B Klasy i takiej porażki i takiego meczu to nie pamiętam!

p.s. więcej o meczu Czyżew - Krynki w rozwinięciu newsa...

0                           5

Jeśli chodzi o sam mecz, to w nim działo się bardzo dużo! Nasza drużyna przystąpiła do tego meczu w bardzo okrojonym składzie. Kontuzje, kartki i inne czynniki wyeliminowały niektórych kluczowych graczy. Niepomyślny dla nas był już sam początek meczu. Kontuzji kostki w walce o piłkę (tak uznał sędzia główny) doznał nasz prawo skrzydłowy Przemysław Szymanowicz i od tego momentu się posypało. Przemek przechodził do końca pierwszej połowy a potem został zmieniony gdyż nie dał rady już grać. Wszedł za niego Stanisław Jankowski. Rozpędzony Czyżew strzelił w pierwszej połowie 5 bramek! Ale najgorsza dla nas była fatalna 40 minuta meczu, kiedy to po interwencji w naszym polu karnym zderzyło się dwóch naszych zawodników Marek Palacz i Jacek Stefanowicz. Tak niefortunne było to zderzenie, że Marek i Jacek po tej interwencji trafili karetką do szpitala z podejrzeniem wstrząsu mózgu! Na domiar złego po brzydkiej dyskusji z sędzią spotkania, drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dostaje nasz obrońca Krzysztof Kirejczyk. I tak oto dramatycznie kończy się pierwsza połowa spotkania!

Na drugie 45 minut nasza drużyna wychodzi w ośmiu osobowym składzie. Brak Jacka Stefanowicza, Marka Palacz (kontuzja) i Krzysztofa Kirejczyka (czerwona kartka) osłabiły drużynę. Dlaczego nie ma więcej ludzi na zmianie?! Tego tematu nie będę poruszał! Szkoda zdrowia i nerwów! W tej drugiej połowie Orlęta dokoptowały nam jeszcze 6 bramek! Nasza osłabiona drużyna robiła co mogła, ale niestety nie zdołała powstrzymać rozpędzonych zawodników Orląt, którym bardzo zależało na tym aby nastrzelać nam jak najwięcej bramek! Skończyło się na 11stu! Nam nie udało się zdobyć żadnej. Ale słowa uznania należy skierować do naszych walczących piłkarzy, którzy mimo takiego rozwoju sytuacji walczyli do końca i nie poddali tego meczu bez walki. Brawa też dla naszych kibiców, którzy w liczbie ponad 20 przejechali tyle kilometrów, aby wspierać naszą ekipę w takich jak wczoraj trudnych momentach. Drużynie z Czyżewa zaś gratulujemy wygranej oraz życzymy powodzenia w kolejnych meczach. I dziękujemy chłopakom z Czyżewa za opiekę medyczną nad naszymi piłkarzami.